Projekt "Cluster Kybernetickej Bezpečnosti"
AKO ROZPOZNAŤ KYBERNETICKÉ HROZBY A CHRÁNIŤ SA PROTI DIGITÁLNEMU STRESU?
S priebiehajúcim októbrovým Európskym mesiacom kybernetickej bezpečnosti odborníci upozorňujú na nutnosť zmeny kultúry vnímania kybernetickej bezpečnosti – od jednotlivcov cez podniky až po vládne inštitúcie. Takmer ¾ útokov má motiváciu vo finančnej otázke, no ohrozuje nás aj digitálny stres. Mária Krahulecová z Qubit Conference® radí, ako rozpoznať hrozby a na čo všetko si dávať pozor na sociálnych sieťach.
Odborníci varujú, že náklady na kybernetickú kriminalitu by mohli do roku 2025 dosiahnuť nepredstaviteľných 10,5 bilióna dolárov ročne, čo podčiarkuje potrebu robustných bezpečnostných stratégií a vzdelávania v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Podľa štatistík Data Breach Investigations Report (2020) má až 71 % všetkých kybernetických útokov motiváciu vo finančnej otázke. Tieto útoky môžu zahŕňať krádež osobných údajov, duševného vlastníctva a dokonca špionáž. „Otázka kybernetickej bezpečnosti sa týka každého, či je to podnikateľ alebo jednotlivec, a zahŕňa ochranu telefónov, počítačov, vytváranie hesiel, spôsoby ukladania a nezdieľania prístupov,“ vysvetľuje Mária Krahulecová, spoluzakladateľka Qubit Conference®. Je zrejmé, že nedostatok vzdelania v tejto oblasti môže mať vážne dôsledky, najmä pre tých, ktorí nie sú technicky zdatní.
Aktuálne témy, špičkoví rečníci, možnosť networkingu, bezchybná organizácia a príjemná jesenná atmosféra malebnej Demänovskej doliny NA Qubit Conference® ... A NEZABUDNITE SA REGISTROVAŤ A ZABEZPEČIŤ SI ÚČASŤ AJ TENTO ROK V TERMÍNE 13.-14.11.2024 vo Welness Hoteli Chopok.
Prichádzajúca novela Zákona o kybernetickej bezpečnosti bola aj včera ústrednou témou Odbornej konferencie - NIS2 - čo všetko musí podnikateľský subjekt po novom spĺňať a na čo si dať pozor?
Kvalitne pripravené podujatie našimi kolegami zo SOMI Systems a.s. vo Zvolene previedlo účastníkov zo Slovenska viacerými témami v súvislosti s tým, čo ich v blízkej budúcnosti čaká s čoraz viac rezonujúcou témou v spoločnosti NIS2.
Okrem témy informačnej a kybernetickej bezpečnosti vo všeobecnosti sme sa venovali aj téme analýze rizík, kde práve SOMI Systems a.s. poskytuje nástroj pre riadenie rizík
Prijmite prosím pozvanie na virtuálnu konferenciu "Kyberbezpečnosť, dotácie a nová smernica NIS 2 na Slovensku" ktorá sa uskutoční v utorok 8. októbra 2024 od 9:00 do 12:00 hod. Dozviete sa na nej praktické rady od popredných odborníkov v oblasti kybernetickej bezpečnosti a získavania finančných prostriedkov z rôznych dotačných programov. Na konferencii bude prednášať aj pán Jaroslav Ďurovka, riaditeľ Národného centra kybernetickej bezpečnosti.
Diskutované témy
(Podrobný program bude upresnený)
Súčasný stav kybernetickej bezpečnosti na Slovensku
Nová európska smernica NIS 2
Rady pre implementáciu kybernetickej bezpečnosti v organizácii
Bezpečnosť prístupu k systémom a údajom
Aktuálne dotačné programy v oblasti kybernetickej bezpečnosti
Kompetenčné a certifikačné centrum kybernetickej bezpečnosti v roli Národného koordinačného centra (NCC-SK) vyhlasuje výzvu na predkladanie projektov zameraných na rozvoj kybernetickej bezpečnosti na Slovensku. Táto výzva je určená pre malé a stredné podniky (MSP) s cieľom podporiť ich kybernetickú odolnosť.
Dôležité termíny:
Kto sa môže prihlásiť?
Oprávnenými žiadateľmi sú právnické osoby, ktoré spĺňajú nasledujúce podmienky:
Oprávnené projekty: viac sa dozviete TU
Online workshop k novele zákona o kybernetickej bezpečnosti, ktorá sa dotkne viac ako 4000 nových subjektov (malé a stredné podniky) v rôznych sektoroch.
Dva termíny 01.08.2024 a 22.08.2024
Klastre, využite možnosť bezplatne sa informovať členov klastrov aké povinnosti váš čakajú.
Registrácia: info@clusterkb.sk
Ve středu 18. září se uskuteční již 5. pokračování největší online konference o kyberbezpečnosti v ČR a SR “Směrnice NIS 2 a nová legislativa: Procesy, nástroje a technologie”. Na konferenci vystoupí přední odborníci na kybernetickou bezpečnost a chystanou regulaci. Akce je zdarma s otevřenou registrací.
Téma nové směrnice NIS 2 a související legislativy hýbe českým IT prostředím již několik let. Je výsledkem snahy zavést nová, účinná pravidla pro řešení kybernetické bezpečnosti v rámci organizací. Nejedná se tedy jen o nějaké „papírové nařízení“, ale o souhrn konkrétních kroků, které mají organizace uskutečnit pro svoji kybernetickou ochranu.
Cílem směrnice je zajistit komplexní zabezpečení všech odvětví a služeb, které jsou klíčové pro fungování společnosti jako takové. Pokrývá tedy i zcela nové segmenty, například výrobce potravin, chemický průmysl, utility a mnoho dalších.
Tuto směrnici bude muset splnit více než 6.000 českých a 3.000 slovenských organizací. Přitom pokuta za nedodržení směrnice může být až 10.000.000 €.
Směrnici NIS 2 se aktuálně transponuje do podoby nového Zákona o kybernetické bezpečnosti a souvisejících prováděcích vyhlášek, který by měl vstoupit v platnost na konci roku 2024.
Registrovat zdarma na konferenci
Série virtuálních konferencí, organizovaných společností ProID/Monet+, si za 3 roky existence získala mimořádnou oblibu u IT manažerů ze všech segmentů. Kombinuje totiž otevřený formát s komfortem shlédnutí odkudkoliv a možností stáhnutí veškerých podkladů. To vše s bezplatnou registrací. Není tedy divu, že se na 4 předchozí akce zaregistrovalo přes 10.000 diváků. To z ní činí největší akci věnovanou kybernetické bezpečnosti v Česku i na Slovensku. Další tisíce registrací získaly tématické konference, organizované pod hlavičkou ProID (www.proid.cz).
Využijte tuto výjimečnou příležitost a zaregistrujte se včas.
Čtvrtek, 16. května, 13:00 - 16:30
Vyřešte zabezpečení své organizace a povinnosti plynoucí z NIS 2 pomocí nástrojů od aliance českých firem dle standardů Zero Trust – rychle a bez vysokých investic. Registrujte se zdarma na odbornou virtuální konferenci.
Registrace:
https://proid.cz/virtualni-konference-security-as-a-service/
Aliance českých dodavatelů představuje koncept technické architektury, který je šitý na míru nejen požadavkům ZoKB / NIS2. Tento koncept je optimální zejména pro střední organizace s desítkami až stovkami zaměstnanců. Naším cílem je společně nabídnout kybernetickou bezpečnost jako službu, aniž bychom museli významně zasahovat do stávající infrastruktury.
Architektura Zero Trust představuje celosvětový trend v oblasti zabezpečení organizací, který dříve či později čeká každou organizaci. Naše řešení zahrnuje praktické kroky od úvodní analýzy rizik a procesů, přes zabezpečení koncových zařízení a bezpečnou práci na dálku, až po zajištění bezpečného síťového perimetru, řízení přístupu podle identity, vícefaktorovou autentizaci a aplikační bezpečnost.
Poslechněte si přednášky odborníků, kteří denně řeší tyto výzvy. Postřehy z praxe, aktuální trendy a doporučené postupy řešení. Registrace na akci i účast je zdarma.
Program konference
od 13:00 | Úvodní slovo, zahájení, Ivo Vrána, ProID
13:00 – 13:45 | Jak splnit požadavky regulace (ZoKB) plynoucí z NIS2, Martin Konečný, Guardians
13:45 – 14:15 | Technická architektura pro ZoKB/NIS2 a Zero Trust, kulatý stůl
14:15 – 14:30 | Krátká přestávka
14:30 – 15:00 | Bezpečná autentizace a digitální identita technických prvků, Vojtěch Doktor, ProID
15:00 – 15:30 | Zero Trust Architektura pro ZoKB/NIS2, Michal Čížek, GoodAccess
15:30 – 16:00 | Bezpečnost dat a řešení IT incidentů pomocí SIEM, Luboš Lunter, Logmanager
16:00 | Závěr, losování
OZ Preventista: "V rámci našej podpory vzdelávania spúštame nový neziskový projekt určený pre učiteľov základných a stredných škôl. Dnešným dňom otvárame elektronickú knižnicu pracovných listov pre témy informačnej bezpečnosti, kybernetickej bezpečnosti a prevencie kybernetickej kriminality."
Odborné vzdelávanie má význam, dôkazom je aj Stredná priemyslená škola Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici a každým rokom vzrastajúca kvalita absolventov v rôznych študijných odboroch.
Cluster Kybernetickej Bezpečnosti spoločne s partnermi BBSK, OZ Preventista a samostnou školou zorganizovali Prvý Deň kybernetickej bezpečnosti.
Vyberáme: "Na podujatí sa zúčastnili žiaci našej školy a odborní učitelia a odborné učiteľky iných stredných škôl v kraji. Pozvanie prispieť svojimi prednáškami prijali zástupcovia a zástupkyňa renomovaných firiem a inštitúcií, ktorí a ktorá svojimi vedomosťami a skúsenosťami priblížili našim žiakom rozličné aspekty komplikovanej problematiky bezpečnosti v kyberpriestore." Viac informácií: TU
GALÉRIA Z PODUJATIA Galéria Qubit Conference® Košice 2023
Jedinečná konferencia o kybernetickej bezpečnosti na Slovensku - Qubit Conference® Košice 2023, nezabudnite sa registrovať , vidíme sa 8. novembera 2023 v Košiciach .
Qubit Conference® Košice prináša TOP CYBER novinky roka 2023
Vo svete kybernetickej bezpečnosti je nevyhnutné udržať si náskok. To je dôvod, prečo profesionáli v oblasti kybernetickej bezpečnosti, nadšenci a experti tentokrát zo Slovenska a Česka už netrpezlivo očakávajú Qubit Conference®, ktorá sa uskutoční 8.-9. novembra v Košiciach.
Jesenný formát konferencie spojí popredné osobnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti, aby diskutovali o najnovšom vývoji, zdieľali poznatky o bezpečnostných riešeniach a získali špičkové znalosti cez platformu praktických workshopov.
Hub pre najvýznamnejšie kybernetické novinky
Qubit Conference® Košice sa môže pochváliť bohatým programom plným panelových diskusií, ktoré pokrývajú širokú škálu tém, od inovatívnych prístupov bezpečnosti, cez bezpečnosť agilného tímu a bezpečnostných nástrojov a techník v agilnom prostredí, až po najnovšie novinky z oblasti umelej inteligencie a jej nekonvenčného využívania. Záver programu bude patriť novým štýlom cyber vzdelávania a hlavným úskaliam a problémom v OT bezpečnosti.
Špičkové workshopy
Jedinečný aspekt Qubit Conference® je jej záväzok k praktickému vzdelávaniu. Workshopy sú neoddeliteľnou súčasťou podujatia a umožňujú účastníkom získať praktické skúsenosti v rôznych oblastiach kybernetickej bezpečnosti. Na jesennom formáte konferencie sa môžu účastníci tešiť až na 3 celodenné praktické workshopy.
Workshop od Auditu po Incident Response plán je zameraný na všetky oblasti kybernetickej bezpečnosti, na ktoré by organizácie nemali zabúdať. Prejde celým procesom od zistenia aktuálneho stavu zabezpečenia cez moderné cyber hrozby, až po prípravu na možné útoky.
Druhý workshop sa špecializuje na úskalia Hardeningu a spôsoby kontroly aktivít zberačov dát. Tretí workshop poskytne ucelený pohľad na využívanie umelej inteligencie v rôznych oblastiach. Po absolvovaní ktoréhokoľvek workshopu môže účastník zažiadať o potvrdenie kontinuálneho vzdelávania v podobe CPE a ECE kreditov.
Qubit Conference® prepája profesionálov z oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti. Príďte sa podeliť o cenné vedomosti a skúsenosti týkajúce sa oblasti rozvoja, aktuálnych nariadení a trendov v IT security a digitálnej transformácie, so zreteľom na kľúčové spôsoby riadenia organizácií.
Qubit Conference® je najvplyvnejším a najrešpektovanejším cybersec podujatím na Slovensku. Naším cieľom je vytvoriť komunitu, kde sa stretávajú profesionáli z oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti, aby diskutovali, skúmali osvedčené postupy, prezentovali stratégie a vymieňali si inovatívne myšlienky.
Program konferencie nájdete TU .
Cluster Kybernetickej Bezpečnosti Vás pozýva na otváracie podujatie Európskeho mesiaca kybernetickej bezpečnosti.
Október je vyhlásený za Európsky mesiac kybernetickej bezpečnosti. Otváracím podujatím na Slovensku sa aj tento rok stala EPI konferencia Kybernetická bezpečnosť 2022, ktorej 5.ročník organizuje spoločnosť Poradca podnikateľa. Konferencia je organizovaná pod záštitou Národného bezpečnostného úradu.
V. ročník EPI konferencie sa bude venovať širokému spektru tém – od zdôraznenia reálneho presahu notácie informačnej architektúry a kybernetickej bezpečnosti, resp. riadenia kybernetických rizík, cez odolnosť v kyberpriestore založenú na každodennej realite, bilancii auditu a posudzovania kyberbezpečnosti až po ľudské zdroje v kyberbezpečnosti a ochrane údajov.
Počas 2 dní sa predstavia desiatky špecialistov v odbore. Pri výbere tém participovali zástupcovia odborných garantov, ktorými sú Kompetenčné a certifikačné centrum kybernetickej bezpečnosti, Asociácia kybernetickej bezpečnosti, Isaca Slovensko a právnická kancelária Bukovinsky & Chlipala.
So svojou prednáškou na tému efektívneho riadenia bezpečnostného monitoringu – Security orchestration, automation and response vystúpi Ing. Ján Lichvár. Ďalej sa môžete tešiť na množstvo ďalších zaujímavých tém zameraných napríklad na inovatívne prístupy v IT bezpečnosti, riziká umelej inteligencie z pohľadu lokálnych implementácii v organizáciách, či penetračné testy a ich budúcnosť.
Viac informácií je dostupných na: https://konferencie.profivzdelavanie.sk/2023/kyberneticka-bezpecnost/.
ProID: Skutočne silná ochrana dát, priestorov a identít.
Enterprise riešenie na bezpečnú pracovnú identitu a kybernetické zabezpečenie.
NAJNOVŠÍ PRODUKT: ProID Mobile
Komfortné bezkontaktné prihlásenie do počítačov a systémov mobilom
Tešíme sa, máme NOVÝ CERTIFIKÁT BRONZE LABEL od ESCA - European Secretariat for Cluster Analysis...
Zlepšite kybernetickú bezpečnosť vo Vašej spoločnosti s finančnou podporou až do výšky 15.000,- EUR z digitálnej výzvy, Plánu obnovy a odolnosti SR. Nečakajte, predkladať žiadosti je možné už od 14.08.2023... (viac sa dočítate TU )
V utorok, 25.7.2023 sme v Bratislave v Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre prešli procesom Národného hodnotenia výkonnosti klastrov, kde bol Cluster Kybernetickej Bezpečnosti zaradený do kategórie "pokročilý klaster". Ďakujeme za príjemné popoludnie v SIEA a tešíme sa na ďalšie výzvy do budúcna.
1. Národná klastrová konferencia
V Košiciach sa konala 1. Národná klastrová konferencia, kde sa zúčastnili členovia Clustra Kybernetickej Bezpečnosti a dostali možnosť stretnúť sa a nadviazať nové obchodné vzťahy s partnermi nielen zo slovenských, ale i ukrajinských a európskych klastrov. Toto podujatie pod záštitou Únie klastrov Slovenska v úzkej spolupráci so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou bolo vnímané ako veľký krok k pozitívnemu vnímaniu klastrov ako dôležitých partnerov v rozvoji hospodárstva na Slovensku naprieč všetkými odvetviami.
…a veríme, že počet podujatí na podporu klastrov bude narastať.
a ako bolo ...
KEDY: 21.3.2023, 09:00 - 12:00 hod.
KDE: Národné podnikateľské centrum Trenčín, Soblahovská 6688, 911 01 Trenčín
V kybernetickej bezpečnosti platí „lepšia štipka prevencie, ako vrece nápravných opatrení“. Vynovená smernica NIS2 so sebou prináša zodpovednosť vrcholového manažmentu za zavedenie bezpečnostných opatrení, ich dodržiavanie a školenia zamestnancov i manažmentu. Stredné podniky ako nové povinné osoby sa musia pripraviť na rozšírenie pôsobnosti zákonných povinností a rozsahu auditu v kybernetickej bezpečnosti.
ČO SA DOZVIETE
Bližšie info a registrácia: Registrácia - Nové povinnosti v kybernetickej bezpečnosti
Workshop Clustra Kybernetickej Bezpečnosti
Ako čeliť kritickým výzvam a zaistiť si bezpečnú digitálnu budúcnosť zistí 9. a 10. novembra 2022 viac ako 200 účastníkov na 2. ročníku Qubit konferencie Tatry. Programová komisia aj tento rok zostavila zoznam prednášajúcich a prezentovaných tém na najvyššej profesionálnej a kvalitatívnej úrovni s cieľom naplniť očakávania a vízie pre budúcnosť informačnej a kybernetickej bezpečnosti.
37 profesionálov z Qubit komunity predstaví aktuálne trendy v oblastiach ako napr. cloudová bezpečnosť, nepredvídateľné situácie a riešenie bezpečnostných incidentov, nové dimenzie informačnej bezpečnosti, optimálnej bezpečnostnej architektúry, chýbať nebudú ani atraktívne školenia a tradičné klubové stretnutia (CISO Club, Audit Club a DPO Club).
„Teší nás, že aj tento rok sa nám podarilo nadviazať na úspešné minuloročné podujatie a prinesieme do prostredia Demänovskej doliny nové cenné informácie a podnety v podaní najlepších inovátorov z oblasti kybernetickej bezpečnosti. Naším cieľom je vytvorenie otvoreného a produktívneho priestoru na diskusiu, ktorá sa nesie v priateľskom duchu komunity. Ďakujeme všetkým našim rečníkom, partnerom a sponzorom, ktorí podporili Qubit Tatry 2022 a rovnako už môžeme prezradiť, že pripravujeme 10. ročník konferencie Praha 2023,“ uvádza Mária Krahulecová, konateľka a spoluzakladateľka spoločnosti QuBit Security.
Viac informácií nájdete na webovej stránke: https://tatry.qubitconference.com/
Dokážame „my narodení do technologického obdobia“ pri našej dennodennej práci s počítačom alebo smartfónom identifikovať HROZBY? Častokrát nie... skúsme sa však pozastaviť a zamyslieť nad tým ako sú na tom naši SENIORI a riziká, ktorým môžu byť vystavení.
Jaroslav Oster z OZ Preventista sa venuje tejto aktuálnej téme v rozhlasovej relácii rádia Fit Family https://preventista.sk/info/seniori-a-rizika/
Portál Preventista.sk vznikol ako projekt, ktorý má šíriť posolstvo prevencie IT kriminality a prispieť ku osvete informačnej bezpečnosti. Jeho zámerom je poskytnúť platformu pre výmenu skúseností s praktickou realizáciou preventívneho pôsobenia na všetkých úrovniach spoločenského života.
Po úspešnom minuloročnom podujatí sa už teraz môžete tešiť na 2. ročník konferencie Qubit Tatry 2022.
9.-10. novembra 2022 v Hoteli Grand Jasná na Vás čakajú zaujímaví rečníci a panelové diskusie, zdieľanie praktických skúseností profesionálov v oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti, školenia vedené interaktívnou formou, klubové stretnutia a obľúbený networking.
Príďte sa aj Vy podeliť o cenné vedomosti a skúsenosti týkajúce sa oblasti rozvoja, aktuálnych nariadení a trendov v IT security a digitálnej transformácie, so zreteľom na kľúčové spôsoby riadenia organizácií.
Nenechajte si ujsť:
Zúčastnite sa konferencie Qubit Tatry 2022 a nezmeškajte jedinečnú príležitosť pre vzdelávanie, prezentáciu Vašej spoločnosti a nadviazanie nových partnerských a profesionálnych vzťahov na slovenskom a českom cybersec trhu. Zaregistrujte svoju účasť na podujatí ešte dnes.
Registrácia: https://tatry.qubitconference.com/registracia/
NEZABUDNITE: Kód na 12%-nú zľavu pri registrácii Qt22Cluster12
Poslaním konferencií Qubit je vybudovať profesionálnu komunitu odborníkov v odvetví kybernetickej bezpečnosti vďaka nadväzovaniu kontaktov a partnerstiev prostredníctvom vysoko odborných vzdelávacích podujatí, ktoré sú charakteristické odborným prístupom a priateľskou atmosférou.
Spoločnosť MONET+,a.s. a Cluster Kybernetickej Bezpečnosti si Vás dovoľujú pozvať na bezplatnú virtuálnu konferenciu k novej smernici kybernetickej bezpečnosti EÚ – NIS 2.
Zistite všetko o novej smernici EÚ, ktorú budú musieť splniť tisícky slovenských organizácií.
Na budúci rok vstúpi do platnosti európska smernica NIS 2, ktorá určuje nové pravidlá pri riešení kybernetickej bezpečnosti vo vnútri organizácií. Túto smernicu budú musieť splniť tisícky verejných subjektov a súkromných firiem.
Registrujte sa na bezplatnú virtuálnu konferenciu, ktorá vám pomôže zorientovať sa v novej európskej legislatíve. Dozviete sa na nej dôležité informácie, ktoré vám pomôžu splniť toto nariadenie a zabezpečiť vašu organizáciu.
Online konferencia NIS 2 sa koná vo štvrtok, 13. 10. 2022, od 9:00 do 12:00 a registrácia i účasť je zdarma.
Využite túto výnimočnú príležitosť a zaregistrujte sa včas na stránke https://nis2.tech/sk/.
Program a témy:
• 9:00–9:10 | Úvodné slovo, začiatok
• 9:10–9:30 | Smernica NIS2 – evolucia alebo revolucia?, Národné centrum kybernetickej bezpečnosti SK-CERT
• 9:30–9:50 | Európska komunita kybernetickej bezpečnosti, Kompetenčné a certifikačné centrum kybernetickej bezpečnosti
• 9:50–10:10 | Ako Slovensko pristúpilo k auditu kybetnetickej bezpečnosti, Kompetenčné a certifikačné centrum kybernetickej bezpečnosti
• 10:10–10:30 | Najčastejšie chyby v zabezpečení organizácií, ProID
• 10:30–10:40 | Krátka prestávka
• 10:40–11:00 | Ste pripravení na kybernetický útok?, Check Point Software Technologies
• 11:00–11:20 | Zabezpečenie citlivých údajov na koncových zariadeniach, Safetica
• 11:20–11:40 | Ako prebieha ransomware útok, Alinet CZ
• 11:40–12:00 | Záverečná diskusia
Záverečné losovanie: Na konci akcie vylosujeme zo všetkých účastníkov výhercu mobilného telefónu iPhone.
Privítajme nových členov Clustra Kybernetickej Bezpečnosti:
Clico, s.r.o. - misiou a ambíciou spoločnosti je ponúkať tie najlepšie produkty vo svojej triede zabezpečenia, sietí a manažmentu, a to spoločne s najlepšou technickou a predajnou podporou. https://clico.sk/
DELTECH, a.s. -spoločnosť DELTECH tvorí tím špecialistov, ktorí už tri desaťročia vytvárajú čoraz modernejší a bezpečnejší svet. Prinášame riešenia v oblasti komplexných silnoprúdových a slaboprúdových elektro technológií a technickej ochrany objektov. https://www.deltech.sk/
Tešíme sa na nové výzvy a produktívnu spoluprácu.
Čo je nové u našich susedov v Čechách?
Dňa 30.06.2022 zástupcovia členov Clustra Kybernetickej Bezpečnosti navštívili Kybernetický polygón KYPO Brno na Masarykovej univerzite. Celým programom nás sprevádzal pán Jirka Sedláček z partnerského klastra Network Security Monitoring Cluster z ČR. Venovali sme sa novinkám v oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti, ktoré vyústili do produktívneho dialógu, prečo je nevyhnutné venovať sa vzdelávaniu v oblasti Informačnej a kybernetickej bezpečnosti už od úrovne stredných škôl na regionálnej úrovni naprieč celým Slovenskom. Odborné školy s rôznym zameraním pre kvalitnú výuku potrebujú zabezpečiť nielen odborníkov, taktiež i vybavenie zodpovedajúce aktuálnym požiadavkám. Stredné školy s technickým zameraním pre kvalitnú výučbu v oblasti KB a IB nevyhnutne potrebujú kvalitných a vyškolených pedagógov v tejto oblasti, učebne s technológiami, ktoré sú bežne nasadené na ochranu bezpečnosti vo verejnom i súkromnom sektore. Následne sme navštívili Krajské operačné centrum (KOC – SOC, Security Operation Centre), kde nám vedúci manažér Aleš Stanek odprezentoval prečo sa Juhomoravský kraj pustil pred viac ako šiestimi rokmi cestou zvýšenia kybernetickej bezpečnosti samotného úradu Juhomoravského kraja ako aj jeho podriadených organizácií napr. nemocnice, školy).
Cluster Kybernetickej Spoločnosti bol súčasťou konferencie Extended Enterprise IT, dňa 9.6.2022. Pre všetkých účastníkov si hlavný organizátor, spoločnosť Clico ako člen Clustra Kybernetickej Bezpečnosti v spolupráci s ďalšími partnermi Armis, Forescout, Palo Alto Networks, Thales a Tufin pripravili zaujímavé témy o kybernetickej bezpečnosti. Akcia bola primárne zameraná na rozšírené IT prostredie ako IoT a OT, pričom tento rok sme sa zamerali na na odbory zdravotníctva a priemyslu.
Napísali o nás: https://www.inovujme.sk/sk/aktuality
Povedali o nás: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/3328/325269#457
Cluster Kybernetickej Bezpečnosti zorganizoval, dňa 20. apríla 2022 IV. workshop pre vodárenské spoločnosti s témou Audit kybernetickej bezpečnosti, samohodnotenie...a čo ďalej? Workshop sa zrealizoval vďaka spolupráci s Asociáciou vodárenských spoločností a konal sa pod záštitou generálneho riaditeľa Vodárenskej spoločnosti Ružomberok, a.s. Ing. Milana Mojša. Počas vzdelávacieho podujatia odznelo množstvo zaujímavých informácií z praxe a prezentujúci aktívne odpovedali na konkrétne dotazy od zástupcov vodárenských spoločností. Veríme, že sa nám v jesenných mesiacoch tohto roka podarí zorganizovať ďalšie podujatie, kde sa budeme spoločne zaoberať novými podnetmi od zástupcov slovenských vodárenských spoločností.
Napísali o nás: https://mailchi.mp/5809675c8471/newsletter-avs-4_2022?e=13d5a47eff
Národný bezpečnostný úrad podpísal memorandum o spolupráci s viacerými špičkovými IT firmami na Slovensku. NBÚ má ako garant kybernetickej bezpečnosti vo svojich dlhodobých úlohách aj rozvoj vzťahov so súkromným sektorom v tejto v oblasti.
Zámer momentálne urýchlila a zintenzívnila bezpečnostná situácia na Ukrajine a neutíchajúce hrozby v kybernetickom priestore, ktoré sa už roky nevyhýbajú ani Slovensku. Aj Európska únia momentálne volá po koordinovanom postupe so zapojením všetkých možných prostriedkov vrátane komerčných subjektov a efektívnejšej komunikácii či výmene informácií na úrovni členských štátov.
Zástupcovia viac ako desiatky popredných spoločností a organizácií podpísali memorandum za účelom efektívnejšieho plnenia úloh v zmysle zákona o kybernetickej bezpečnosti – ESET, Aliter Technologies, Disig, Lynx, Axenta, EMM, GAMO, Gordias, ALISON Slovakia, SOITRON a Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu.
„Oceňujem rýchlu reakciu jednotlivých spoločností a ich neutíchajúci záujem prispieť svojím dielom k spoločnej bezpečnosti. Obdobné spolupráce nie sú ani v zahraničí výnimočným javom. Vzájomná výmena skúseností, poznatkov a odborných postrehov môžu byť na konci dňa rozhodujúcim prvkom v bezpečnosti štátu, organizácií a občanov,“ povedal na margo podpísaných dokumentov riaditeľ NBÚ Roman Konečný.
NBÚ bude s firmami spolupracovať individuálne podľa ich zamerania či personálnych a technických kapacít pri riešení kybernetických bezpečnostných incidentov. Nebudú chýbať vzájomné odborné konzultácie, výmena informácií o zraniteľnostiach v informačných systémoch či forenzná analýza.
https://www.nbu.gov.sk/2022/04/04/bezpecnost-slovenska-spolocnymi-silami/index.html
Zabezpečuje vaše súbory a komunikáciu pomocou najpokročilejšieho šifrovacieho systému dostupného na trhu. Kombináciou symetrického šifrovania AES a asymetrického šifrovania ECC sú vaše hovory a chatové správy úplne súkromné. Vaše fotografie, súbory a heslá si zaslúžia rovnaké súkromie ako vaša komunikácia, súhlasíte?
Výhody:
...viac na https://salutissystems.com/products/ps-post-scriptum/
Organizácia certifikovaná podľa systému riadenia informačnej bezpečnosti ISO 27001, Interný Audítori, Manažéri Kybernetickej bezpečnosti, Vedúci Audítori, držitelia certifikácie ISO 27001 - Information Security Management System (ISMS) v akejkoľvek podobe (na organizáciu, alebo personálne) musí vymeniť svoje profesijné "vodičáky". Zmena zasiahne prakticky celý sektor informačnej a kybernetickej bezpečnosti.
Posledná revízia normy ISO 27001 prebehla v roku 2013, je to už 9 rokov od vydania aktualizácie, ktorá nesie označenie ISO/IEC 27001:2013. Na ceste je nová verzia ISO/IEC 27001:2022. A v tomto prípade nepôjde o kozmetický upgrade. Tu nezostane kameň na kameni.
Ako sa zmení systém informačnej bezpečnosti? ... PRE VIAC INFORMÁCIÍ NÁS NEVÁHAJTE KONTAKTOVAŤ
#clusterkb #tayllorcoxsk #cybersecurity
https://www.tx.sk/blog/aktualna-verzia-iso-27001-coskoro-konci-ako-upgradovat
Dovoľte nám privítať spoločnosť Monet+, a.s. ako nového riadneho člena Clustra Kybernetickej Bezpečnosti.
Produktové portfolio:
V rámci technologické platformy ProID řešíme komplexně pracovní identitu zaměstnance. Od autentizačních metod, přes aplikační nástavbu, až po výstavbu PKI (Public Key Infrastructure).
Autentizační metody: V portfoliu autentizační metod d
Pre samosprávy
Webinár pre samosprávy - otázky a odpovede
Stratégia rozvoja Clustra Kybernetickej Bezpečnosti
Informacny list CKB